אסתר גילת
פסיפס של משמהויות

פסיכולוגית קלינית, מורשה בהיפנוט, יוצרת

פסיפס של משמהויות


דף הבית >> עשיה אמנותית >> ספרים >> פסיפס של משמהויות

"פסיפס של משמהויות" הינו קובץ של סיפורים קצרים שנכתבו בתקופות שונות ואוגדו יחד לספרון אותו הוצאתי בהוצאה פרטית ב-2009 וחלקתי עם קומץ מכרים."...קודם באו הדררות.
במעופן הגבוה דמו לסנוניות גדולות אשר זנבן שסוע, ומפאת השמש נראו שחורות. היו אלה צווחותיהן אשר עוררו את חשדי והניעוני להביא את המשקפת. הן ירוקות, אמרתי. לא יתכן שאלו סנוניות.
כשנחתו על האקליפטוס הענק והתבררו כתוכים הרגשתי שבארץ טרופית הנני, וכל שנותר הוא ללכת לקטוף מפרי גני העסיסי ולתת לו לנטוף על סנטרי בתאווה.
 
בעצם, לפני כן,  היו העורבים.
מהלכים באדרת חשיבות, משל היו עורכי-דין מטעם עצמם. שמנים, רציניים, מרוצים, ואופן הילוכם כשל פעוט בחיתול, מדדים את צד גופם הימני בצעד אחד, ומיד אחריו בצעד הבא, את צידם השמאלי. מביטים הם לימין ולשמאל, בעין הנטועה להם בכל אחד מכותלי ראשם, כסוקרים את השטח, ושוקלים מניין תתחיל מדידתו. נראה היה שהם חשים עצמם כאדוני הבית.
לעיתים מפלחים את האוויר, בעיקר כדי להעירנו עם שחר, בקריאות הקרע-קרע שלהם. חזק יותר מכל עוף אחר שבסביבה, מלבד הדררות, כמובן, המלעיגות עליהם בחוגן מעל, בגובה אליו לא הגיעו העורבים, וביושבן על מרומי ענפיו של האקליפטוס.
 
והדרורים, הקטנים האפרוריים והשמחים הללו. תמיד בלהקות באים ללקוט בצניעות וזריזות את פירורי הלחם שהתחלתי להוציא עבורם אל גג הלול שנבנה בגחמתי על ידי בעלי, ושטרם שוכנה בו אפילו תרנגולת אחת. ממהרים לפרוח במנוסה כששומעים הם רחש, מתעופפים באחת, כמו ניתן הסימן, והם בעצם גוף אחד.
 
פעם ראיתי גם חוחית צבעונית שמיד הזכירה לי את ענבל, אבל על כך כבר נכתב במקום אחר.
 
ופעמים רבות באות הדוחיפתיות. הדורות, מלכותיות, ציצת ראשן נפרשת בעצבנות מדי כמה דקות, כמו לסמן דבר מה שטרם פיענחתי. מנקרות במקורן הארוך והמעוקל את שבין זיפי הדשא, מביטות נחפזות לצדדים, כחוששות מאותם עורבים שיבואו ויפריחו אותן ממלאכתן, תובעים את בעלותם על מה שהן עמלות למצוא בירוק הקצוץ.
שעתן היא שעת הבוקר. הדשא נדמה אז כשולחן ביליארד ענק בו פוסעות המלכות הללו בחוסר מנוחה, כמו היו מלכות גולות אשר תלבושתן המצוייצת ונקירותיהן העצבניות אינן תואמות את התפאורה ההדורה של הארמון אליו הגיעו.
אחר כך הן נעלמות.
 ...."


 (מתוך הסיפור "ציפורים", שבתוך "פסיפס של משמהויות", נובמבר 2006)
 

 
 
 
 
 


 (C) כל הזכויות שמורות לאסתר גילת 1997-2012   
לייבסיטי - בניית אתרים