אסתר גילת
פסיפס של משמהויות

פסיכולוגית קלינית, מורשה בהיפנוט, יוצרת

קבוצה בעקבות "ריקוד החיים"


דף הבית >> עשיה מקצועית >> סדנאות וקורסים >> קבוצה בעקבות "ריקוד החיים"
קבוצה בעקבות "ריקוד החיים" – מפגש בין צלילים חיות ורוח
 

רקע:

"ריקוד החיים – שעת מפגש בין צלילים חיות ורוח"
הינה תכנית רדיו בהפקתי ובהגשתי, המשודרת ברדיו החינוכי האזורי של חוף הכרמל "קול גלים" 106FM, ומועלת לאתר הפודקאסט הישראלי ICAST.
התכנית מהווה גשר מוסיקלי והגותי בין שפות של רוח, בהשראת חיות הסגולה האינדיאניות.
בעקבות האזנה לתכניות הרדיו של "ריקוד החיים" הגיעו בקשות ממאזינים להקמת קבוצת מפגש בהשראת התכנית. אני שמחה להרים את הכפפה ולהענות לרעיון זה.
 
המטרה:
 
הקבוצה תעסוק בתכנים וברעיונות, בתהליכים הפנימיים, ובכיווני היצירה שעולים כהשראה אצל כל אחד בעקבות ההאזנה והחשיפה לתכנית ולמוסיקה המושמעת בה.
שיתוף בחוויה הרגשית והרוחנית המתעוררת בהאזנה, וברעיונות היצירתיים וההשראה שנובעים כתוצאה מכך.
העמקה לעולמות הרוח, הנפש והיצירה האישיים והמשותפים, בהשראת הגירוי שמספקת תכנית הרדיו  "ריקוד החיים".
המפגש בין המאזינים יהווה קבוצת למידה, אשר תחקור את הנושא שעל הפרק בדרך יצירתית.
התהליך המתמשך יאפשר הכרות והעמקה אישית ובין-אישית.
במפגשים נחקור, בין השאר, את איכויות ההתבוננות הפנימית, סגולת הנשיות, הקשר בין אמונה לשפע, תכונותיו של מורה הדרך (זאב), משמעותו של הפחד (ארנב), איכות המוות והלידה מחדש (עטלף), החיבור לאמא אדמה (צב), השתנות, חופש ואהבה ומה שביניהם (פרפר), תיעוד זכרון והוויה (לוויתן).
ניגע באלו ועוד בהשראת תכונותיהן של הדוב, הלוטרה, הבופאלו, הזאב, הארנב, העטלף, הצב, הפרפר והלוויתן, ונלמד מהם אודות עצמנו וזולתנו.
 

הדרך:

כהכנה למפגש:
כל משתתף יאזין לפני המפגש לתכנית שבה נעסוק, ויבחר  תימה או קטע (מוסיקלי או אחר) אחד מתוך התכנית שדיבר אליו במיוחד. לאחר מכן, הוא יחפש באמתחתו "סיפור" המתקשר לתימה או הקטע שבחר, ויביא אותו למפגש הקבוצתי. הסיפור יכול להיות חוויה אישית, יצירה המתחברת לתימה / לקטע, או כל דבר אחר מכל מקור שהוא (ספרותי, אמנותי, הגותי-עיוני, מקצועי, וכו').
 

במפגש עצמו:
נפגש בביתי עם כיבוד קל ושתיה, ונחלוק את ה"סיפורים" בקבוצה. בעקבות מפגשי הסיפורים הללו נעלה לעבודה יצירתית חופשית בסטודיו שעל גג ביתי, כהדהוד נוסף והעמקה לתוך התימה שעל הפרק. בתום החלק המעשי, נפגש לשיחה נוספת בה ננסה לראות כיצד המפגש בין התימות מהתכנית, הסיפורים האישיים והמעשה היצירתי הינו בעל כוח ליצור משהו חדש בחיי המשתתפים, שהינו אקטואלי ובר יישום להתמודדויותיהם העכשוויות.
 
מינהלות:
 
המפגש יערך אחת לשבועיים, למשך כ-4 שעות, בביתי שבמושב צרופה. המועד המדוייק הינו גמיש ויתואם עם הנרשמים בהתאם לאפשרויות שיעלו. (עדיף בשעות האור).
 
בסה"כ יתקיימו 12 מפגשים, עם אפשרות להמשך. גודל הקבוצה לא יעלה על 6 משתתפים.
 


להאזנה לתכניות "ריקוד החיים"
 
 
לפרטים והרשמה: 

אסתר גילת טל: 0544-365977
דוא"ל: esther.gilat@gmail.com
או דרך 
צור קשר
            
 
 
 


 (C) כל הזכויות שמורות לאסתר גילת 1997-2012   
לייבסיטי - בניית אתרים