אסתר גילת
פסיפס של משמהויות

פסיכולוגית קלינית, מורשה בהיפנוט, יוצרת

גלגולו של פרפר - סדנה


דף הבית >> עשיה מקצועית >> סדנאות וקורסים >> גלגולו של פרפר - סדנה
סדנת גלגולו של פרפר – שינוי בדרך היפנוטית-אינדיאנית
ליצור קסם – לברוא מציאות


הסדנה "גלגולו של פרפר" מציעה דרך ליצירת שינוי ממוקד בשאלה ספציפית.
בסדנה נלמד למקד שאלה אשר לגביה אנו מעונינים לערוך שינוי, ונתנסה בדיאלוג פנימי וחיצוני, באמצעות עבודה היפנוטית בטבע, כדרך לענות על השאלה שעלתה.
הדיאלוג יעשה שימוש בשפה ההיפנוטית-אינדיאנית, אותה נלמד ונתרגל תוך כדי התנסות.
 
נפגוש את עצמנו כזחל על האדמה, על עלה, או על גזע. נתוודע אל איכויותינו כזחל ואל איכותה של הדרך האדומה – דרך המציאות היומיומית-מעשית. מתוך מציאות זו נעלה שאלה המטרידה אותנו בעת האחרונה ועליה אנו מעונינים לקבל מענה ודרך פעולה.
 
מתוך מצב הזחל נלמד להתכנס למצב הגולם – לטוות קורי שינה וחלימה במקום בטוח וחמים, בו נוכל לאפשר לעצמנו מצב תודעה "אחר" – דמוי חלום. במצב זה נוכל למקד את השאלה, ובהדרגה להצמיח כנפיים. (שלבי האינדוקציה וההעמקה ההיפנוטית).
 
בשלב הבא נבקע ונעופף כפרפר, בקלילות וצבעוניות, תוך התגברות על כח המשיכה, כדי למצוא מענה לשאלתנו מתוך רמת תודעה אחרת. (שלבי ההעמקה וה"עבודה" בתהליך ההיפנוטי). התשובה מגיעה מתוך דיאלוג בין הפנים והחוץ , באופן יצירתי ואינטואיטיבי, משוחרר מהגיון שכלתני, ויש לה כח בורא – היכולת הפוטנציאלית לחולל שינוי ברמה המעשית. זהו מעוף בדרך הכחולה.
 
בשלב האחרון נחפש מקום להטיל ביצה. זוהי חזרה למציאות, כדי ליצור מעגל חיים חדש, ולברוא את השינוי שבקשנו. (סוגסטיות פוסט-היפנוטיות, עיגון  ודה-היפנוטיזציה). הטלת הביצה היא הלידה של התשובה לתוך החיים הארציים-מעשיים. היא המימוש, זריעת הזרע שינביט שינוי. יש לה היבטים פרקטיים, ישומיים, המאפשרים יצירת מציאות וחוויה של יכולת להוציא דברים מן הכח אל הפועל.
 
 
מבנה הסדנה
 
המבנה הינו גמיש וניתן לשינויים בהתאם לצרכים, הן במספר השעות הכולל והן במיקום הפיזי. ישנה חשיבות לאפשרות לעבודה בטבע ממש, כמה שניתן.
המבנה מבוסס על 4 שלבים, ועל כן מחולק ל- 4 פרקי זמן שווים באורכם.
במהלך כל מפגש נחווה תהליך שלם, שיכלול את כל שלבי העבודה ההיפנוטית, אך כל מפגש בנפרד יוקדש לאחד משלבי הפרפר: זחל, גולם, פרפר, ביצה. במידת הרצון והצורך – קיימת אפשרות למפגש נוסף, לצורך מעקב ועיבוד התהליך, ו/או לדיון תאורטי על העבודה ועקרונותיה. 
 
חשוב לציין שהסדנה אינה מלמדת לעסוק בהיפנוזה ככלי טיפולי. על מנת לקבל הרשאה בהיפנוט על המעונינים בכך (והמורשים בכך ע"פ תקנות משרד הבריאות) להשתלם בלימודי היפנוזה במוסדות המוכרים לצורך זה, ולעבור את בחינת הרישוי ע"פ חוק.
 
 
קהל יעד:

  • מטפלים מכל התחומים, בעלי ענין בעבודה רוחנית ובלמידה דרך התנסות חוויתית-אישית, המעוניינים להרחיב את הידע שלהם באמצעות חיבור בין תפיסות טיפוליות מתרבויות שונות.
  • אנשי חינוך והדרכה, המעוניינים בנקודת מבט חדשה אודות תהליכי התפתחות, ריפוי ושינוי.
  • אנשים המעוניינים בלמידה מהסוג המוצע לצורך התפתחותם האישית.
 
הרציונאל שמאחורי הסדנה 

  • יש כאן הצעה למסע ולתהליך למידה, בו מתרחשת יצירה ובריאה של שינוי. הרעיון הינו ללמוד ולתרגל דרך ליצירת שינוי קטן וממוקד בשאלה ספציפית, מתוך הנחה ששינוי קטן מוביל לשינויים רחבים יותר, כפי שאבן המוטלת למים יוצרת מעגלים ההולכים ומתרחבים. לימוד הדרך וההתנסות בה מאפשרת בניית "כלי עבודה" אישי שניתן לחזור ולהשתמש בו למען יצירת שינויים נוספים בהמשך.
  • הדרך ההיפנוטית והדרך האינדיאנית נושקות ומשתלבות זו בזו. הן מאפשרות ליצור דיאלוג עמוק בין המציאות הנפשית למציאות החיצונית. הראשונה עושה שימוש במטאפורות מן הטבע ומהמציאות החיצונית ומאפשרת להכנס למצב תודעה "אחר", דמוי חלימה, אשר בו מתבצעת עבודה נפשית-רוחנית במטרה לחולל שינוי במציאות החיצונית. השניה מציעה הידברות ישירה עם הטבע, תוך התבוננות מן "הדרך הכחולה" (הדרך הרוחנית, המתבוננת) על הליכתנו ב"דרך האדומה" (הדרך הארצית, המעשית, היומיומית), ותוך עריכת טקסי ריפוי ואיזון נפשי. ניתן לחשוב על הדרך ההיפנוטית כהולכת מן הפנים לחוץ, ועל הדרך האינדיאנית כהולכת מן החוץ לפנים.
  • הדרך המוצעת כאן יוצרת מיזוג בין שפות ודרכים, המאפשר לימוד של דרך חדשה בה המעבר בין פנים לחוץ, בין המציאות הנפשית לזו החיצונית, בין אופני תודעה שונים, והופך לגמיש, יצירתי, מהנה ומועיל.
  • המיזוג בין שתי הדרכים מתאפשר ומתבסס על ההנחה שההבחנה בין פנים וחוץ, נפשי למציאותי, הינה פרי דמיוננו ותודעתנו,  ועל כן ביכולתנו לבטלה לזמן מה, בכדי ליצור דיאלוג ומציאות חדשה. הדגש כאן הוא על כך שתודעה יוצרת מציאות, ולכן  שינוי תודעתי יכול לחולל שינוי מציאותי (אשר בהמשך יביא לשינוי תודעתי, וחו"ח).
  • העבודה הישירה עם ובטבע מאפשרת מיזוג בעל עוצמה של שתי הדרכים הללו. לטבע יש כח ריפויי רב עוצמה, ישיר ובלתי אמצעי. העבודה עם ובטבע מאפשרת להפוך משאב זה לזמין ושמיש, ומאפשרת לנו להוקיר, לכבד ולהעריך מחדש את השתתפותנו ומקומנו בבריאה. השינוי המבוקש מורחב בדרך זו למימד רוחני ואוניברסלי, ומקבל משמעות קיומית עמוקה, מעבר לשינוי פרטי ומקומי בחייו של אדם.
  • האפשרות ליצור מעבר בין אופני תודעה שונים מעניקה חוויה של יכולת ויעילות, ומעצימה את האדם. היכולת ליצור  בגמישות שינוי תודעתי, אשר בכוחו לחולל שינוי מציאותי, הינה יותר מכלי שימושי בעל כח ריפוי חזק. יש כאן שינוי בעל אפקט פרקטלי, שינוי מ"מעלה שניה": יש בו הרחבה והעמקה של יצירתיות, יחד עם העצמה של תחושת נוכחות וחיוניות קיומית. יש בו היכולת להפיק שמחה מתהליכי שינוי וצמיחה, ולהנות מהמסע של החיים.
  • השימוש במטאפורת הפרפר וגלגוליו מבוסס על סגולתו של הפרפר ליצור טרנספורמציה בדרך תהליכית ובאופן יצירתי. יש כאן תהליך מובנה, בעל שלבים מסודרים, כאשר לכל שלב יש  זמן וקצב משלו, ועליו לבוא לידי סיומו בכדי שניתן יהיה לעבור לשלב הבא. כל שלב מביא לשלב הבא, כך שמובטח שהתהליך יגיע לסיומו ולהשלמתו. עם זאת, התהליך הינו מעגלי-ספיראלי, ולכן כל שינוי מביא למעגל נוסף של שינוי, ברמה גבוהה יותר, ומשום כך – לצמיחה.

מספר המשתתפים בסדנה מוגבל לעשרה, ועל כן הרישום נעשה ע"פ העקרון של 'כל הקודם זוכה'.
 

לפרטים והרשמה: 

אסתר גילת טל: 0544-365977
דוא"ל: esther.gilat@gmail.com
או דרך 
צור קשר

 


 
 
 
 
 
 
 

 
 


 (C) כל הזכויות שמורות לאסתר גילת 1997-2012   
לייבסיטי - בניית אתרים